Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Kudüs Ümmet İçin Bir Huduttur!

Hacı Bayram Tonbul

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı

 

Kudüs Ümmet İçin Bir Huduttur!

ABD Başkanı Trump’ın İsrail Başbakanı Netenyahu’la birlikte, seçim öncesi ABD’deki Yahudi lobisine küstahça göz kırparak açıkladığı sözde ‘Yüzyılın Planı’yla birlikte nasıl yeni ve büyük bir tuzağın tezgahlandığını da artık görmüş olduk.

Filistinlilerin kesinlikle kabul edilemez olduğunu söylediği halde, Trump’ın bu belgeyi adeta aklımızla dalga geçercesine bir “anlaşma” olarak lanse etmesi ise küstahlıkta sınır tanımadığını, anlaşma dediği metnin adice bir dayatma olduğunu ortaya koyuyor. 

Dolayısıyla bu plan, yüzyılın anlaşması değil olsa olsa yüzyılın ihaneti, yüzyılın dayatmasıdır.

İslam’ın ilk kıblesi ve Müslümanların en değer verdiği üç mescitten birisi olan Mescid’i Aksa’nın muhafazası Ümmeti Muhammed’in boynunun borcudur.

Binlerce yıldır gözünü kutsal mekanlarımıza dikmiş eli kanlı teröristler, El-Aksa’yı mutlak himayesi altına almanın, Kudüs’ü temelli işgalin, Filistinlileri bu topraklardan ebedi olarak kovmanın planlarını yaparken, İslam dünyası içine düştüğü krizi derinleştirmekle meşgul.

Kutsal değerlerimize, kirli ve kanlı paralarıyla paha biçme hadsizliği karşısında sessiz kalanlar bu dünyada izzeti kaybetmekle kalmayacak, Mahkeme-i Kübra’da da hesap vereceklerdir. Kullar şaşsa da Allah’ın adalet terazisi şaşmaz.

Kudüs düştüğünde sıranın Medine’ye, Mekke’ye, Kahire’ye, Abudabi’ye geleceğinin bilincinde olmayan, ABD ve İsrail’le taşeronluk ilişkisi kurmuş olan işbirlikçi yönetimler kendi iktidar ve ikballeri uğruna İslam dünyasını ve ümmeti ateşe atıyor, Kudüs’ü bir satılık arsa gibi görüyorlar. Bu zillet karşısında Müslüman halkların daha fazla bilinçlenmesinden, işbirlikçi yönetimlerle aralarına mesafe koymasından başka bir çare görünmemektedir. Bununla birlikte İslam dünyasındaki itirazlar da giderek daha da yükselmekte, hem içerdeki işbirlikçi yönetimlere hem de emperyalist güçlere karşı direniş sesleri gürleşmektedir. Yiğit düştüğü yerden kalkar. İnanıyoruz ki, İslam ümmeti özgürlüğün şafağındadır.

Bu planın içinde Filistin yok, bu planın tarafları arasında da Filistin yok. Bu planda ne var? İşgal var, işgali kalıcılaştırma var, Filistinlileri topraksızlaştırma var. Bu plan uygulamaya konulmak istenirse yüzyılın barışını değil yüzyılın çatışmasını, kaosunu getirir. Armagedoncuların ısrarla çıkarmak istedikleri kaosa karşı aklı selim sahibi bütün kesimler, bütün yönetimler bunu böyle görmelidir.

Açık ve net olarak söyleyelim; Filistinlilerin reddettiği bir anlaşmayı bütün dünya kabul etse de ümmet kabul etmeyecektir. Bu yönüyle bu sinsi plan ümmetin nezdimizde ölü doğmuş bir plandır. Filistinlileri kardeş bilen, Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı ölümüne savunan insanlar olarak, bu dayatmanın ümmetin mazlum halklarının yükselttikleri direniş karşısında paramparça olacağını biliyoruz. Nitekim zulm ile abad olunmayacağını tarih bize göstermiştir. Bütün diktatörler, bütün baskı rejimleri nasıl yok olup gittilerse işgalci Siyonist zalimler de, onların kanlı planları da tarihin çöplüğüne atılacaktır.

Kudüs’te ve pek tabi Filistin’in tamamında yüz yıldır uygulanan sindirme politikalarına, işkencelere, katliamlara, ekonomik boykotlara rağmen Filistin direnmiştir, hala da direnmektedir. Artık bu mesele Filistinlilerin meselesi olmaktan çıkmış ümmetin, İslam dünyasının, barış ve adaleti önemseyen erdemli toplumların sorunu haline gelmiştir.

Ancak tekrar ifade edelim ki; özellikle İslam dünyası içine düştüğü gaflet uykusundan uyanmadıkça, birlik ve beraberlik sağlanmadıkça bu topraklardaki zulmün bitmesi mümkün görünmemektedir. Artık emperyalistler taktıkları demokrasi ve insan hakları maskelerini yüzlerinden çıkarıp kartlarını açık oynamaktadır. İslam dünyasına karşı örtüsüz, maskesiz, hesapsız bir saldırı içindedirler.

Buna karşı bizim de mesajımız açıktır: Kudüs kırmızı çizgimizdir!

Kudüs ümmet için onurun ve izzetin hudududur.

Canımızı veririz ama Kudüs’ü ve Mescid-i Aksayı siyonist işgalcilere teslim etmeyiz.

Yazarın Diğer Yazıları

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Maden Sahaları Dairesi Başkanlığında görevli üyemiz Ümit Sönmez'in kayınbabası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 6 Haziran Cumartesi günü Kütahya İli Tavşanlı İlçesinde defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Haziran 2021

EÜAŞ Elektrik Piyasası Hizmetleri Daire Başkanlığında görev yapan üyemiz M. Sait Keten'in annesi vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi Çorum'da defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: (0 542 415 00 24)
28 Mayıs 2021

EÜAŞ Adana ve Yöresi HES İşletme Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Adem Doğaç Covid-19 nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.
20 Mayıs 2021

EÜAŞ Çatalan HES İşletme Müdürlüğü’nde görevli personelimiz ve Toroslar Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Ramazan Arslan'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 488 11 11)
20 Mayıs 2021

EÜAŞ Satın Alma ve Malzeme Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Mehmet Emin Gürbüz'ün annesi Leyla Gürbüz vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 29 Nisan Çarşamba günü Ayaş Merkez Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0535 479 44 68)
15 Nisan 2021

Enerji Bir-Sen Dumlupınar Şube Sekreterimiz Erdoğan Gümüşay’ın eşi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 533 686 83 18)
25 Nisan 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen