Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
20 Temmuz 2021

İslam âleminin iki bayramından biri olan Kurban Bayramı’nı idrak ediyoruz.

Gerek ferdi gerekse toplum olarak birçok faydası bulunan Kurban Bayramı’yla birlikte kişi hem kulluk bilincini tazelemiş hem de Allah'ın buyruğuna itaat etmiş olur.  Alem-i İslam, her kurban kesiminde Hazreti İbrahim ile oğlu İsmail'in Cenab-ı Hakk'ın mutlak buyruğuna itaati konusunda verdikleri başarılı sınavın temsilini gerçekleştirdiği bilinciyle kendilerinin de benzer bir itaate hazır olduğunu göstermiş olur ve her bayram aynı heyecan ve bilinçle hareket eder.

Bu yıl 15 Temmuz’un 5. yıldönümü haftasıyla birlikte gelen milli heyecanın, dini coşkuyla da birleşerek katlanacağı bir Kurban Bayramı geçirmemizi temenni ederken, Siyonist devlet İsrail’in bin bir zulümle işgal ettiği Mescid-i Aksa’dan tez zamanda defedildiği, Filistinli kardeşlerimizin de huzura ve refaha kavuştuğu bir bayram arzu ediyoruz. Bütün Müslümanların ruhen ve vicdanen kurtuluşunun, İslam âlemi için de önem arz eden Mescid-i Aksa’nın kurtuluşundan geçtiği bilincini Kurban Bayramı’nın verdiği duygularla diri tutmamız gerekiyor.

Bu Kurban Bayramı’nda da Allah’a yaklaşmak amacıyla kesilen kurbanların, bizi de birbirine yakınlaştırdığı, saygı, sevgi, sağlık, huzur ve mutluluğun hayatımıza sirayet ettiği bir bayram olması en büyük temennimizdir.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da heyecan ve coşkuyla kutlayacağımız Kurban Bayramı sonrasında, kamu görevlilerinin de uzun süredir beklediği 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecine gireceğiz. Ağustos ayında gerçekleşecek olan Toplu Sözleşme süreci ile beklenilen olumlu sonuçları alarak ‘Kurban’ vesilesiyle oluşan Bayram havasının devamını sağlamak istiyoruz.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle başta Enerji Bir-Sen üyelerimiz olmak üzere toplumun huzur ve refahı için emek veren, mücadele eden tüm kamu görevlilerinin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, ülkece bayram tadında bir yıl geçirmenizi diliyoruz.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Maden Sahaları Dairesi Başkanlığında görevli üyemiz Ümit Sönmez'in kayınbabası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 6 Haziran Cumartesi günü Kütahya İli Tavşanlı İlçesinde defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Haziran 2021

EÜAŞ Elektrik Piyasası Hizmetleri Daire Başkanlığında görev yapan üyemiz M. Sait Keten'in annesi vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi Çorum'da defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: (0 542 415 00 24)
28 Mayıs 2021

EÜAŞ Adana ve Yöresi HES İşletme Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Adem Doğaç Covid-19 nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.
20 Mayıs 2021

EÜAŞ Çatalan HES İşletme Müdürlüğü’nde görevli personelimiz ve Toroslar Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Ramazan Arslan'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 488 11 11)
20 Mayıs 2021

EÜAŞ Satın Alma ve Malzeme Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Mehmet Emin Gürbüz'ün annesi Leyla Gürbüz vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 29 Nisan Çarşamba günü Ayaş Merkez Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0535 479 44 68)
15 Nisan 2021

Enerji Bir-Sen Dumlupınar Şube Sekreterimiz Erdoğan Gümüşay’ın eşi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 533 686 83 18)
25 Nisan 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen